Stowarzyszenie Pisarzy Polskich

Oddział Kraków
image
image

STOWARZYSZENIE PISARZY POLSKICH ODDZIAŁ W KRAKOWIE
Zaprasza na imprezę z cyklu

DROGA DO CZYTANIA

rusza w drogę:

Bożena Boba- Dyga

przeciera drogę:

Jadwiga Malina

Miejsce i czas:

22 października 2015, godz. 19.00

Czuły Barbarzyńca, ul. Brzozowa 15

Autorka  przedstawi swój najnowszy tomik Koniec sezonu.

 

Bożena Boba- Dyga – absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i uniwersyteckiej klasy humanistycznej o profilu łacińsko – greckim w I LO. Im. B. Nowodworskiego w Krakowie. Stypendystka Europejskiego Tempus Programm w Niemczech – Berlin oraz Deutsche Akademische Austausch Dienst Berlin/Erlangen Niemcy. Artystka polisensoryczna działająca równolegle na polu literatury, plastyki i muzyki.

Autorka dwóch tomików poezji wydanych w Polsce: Skrytka Sylvi von Sielberstein (I wyd 2003, II wyd. 2006 Oficyna Konfraterni Poetów, Kraków), oraz Kropla (2007, Wydawnictwo Signo, Kraków). Również za granicą ukazało się wydanie dwujęzycznego wyboru wierszy w przekładzie polsko-ukraińskim pt. Pisane Deszczem, ( 2008 wydawnictwo Nowij Lwiw, Lwów,) a także czterojęzycznego wyboru wierszy w przekładzie polsko-angielsko-niemiecko-francuskim pt. Spokój Śniegu, (2009 wydawnictwo Br@ndBook, Londyn). Drukowana była w almanachach m.in. Oficyna Konfraterni Poetów, Almanach Koła Młodych Stowarzyszenia Pisarzy Polskich O/Kraków, Almanach Ks. Tadeusz Jani. W 2004 roku została laureatką II nagrody na V Międzynarodowym Konkursie Literackim oraz zwyciężyła w turnieju jednego wiersza w Krakowie.

W przestrzeni plastyki tworzy montaże fotograficzno-literackie oraz zajmuje się konserwacją dzieł sztuki głównie architektury za co była nagradzana m.in. czterokrotnie Modernizacją Roku.

W działalności muzycznej sukcesem okazała się wydana w wydawnictwie paganini w 2008 roku pod patronatem polskiego radia i telewizji w Krakowie jej płyta z piosenka literacka do wierszy krakowskich poetów współczesnych i własnych z jej autorska muzyka pt. Koncert na wiersze, o której pisano pochlebne recenzje.

Wydarzenie na facebooku