Małopolanin z kresowymi korzeniami, urodził się  w 1947 roku w Rzeszowie. Gdyby zdarzyło się to dwa-trzy lata wcześniej byłby, jak Adam Zagajewski,  lwowianinem.


Poeta, scenarzysta, bajkopisarz, publicysta Tygodnika Solidarność.


Ze studiów na Politechnice Krakowskiej wyniósł zamiłowanie do liczb, a zwłaszcza do obliczania ułamków. Uzdolnienia analityczne rozwijał później na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, by w efekcie stać się poetą, albowiem – jak powszechnie wiadomo – matematyka w parze z filozofią owocują poezją. Wydał sześć tomów wierszy: Nazwij to Nowy Radosny Dzień (1980), Wieczerza w towarzystwie trzech niewiast (1981),  Nibylandia, Szwecja  i inne stany duchowe (1984),  Pieśni między mężczyzną (1994),  Passim (1997) oraz jubileuszowy wybór zatytułowany Zmienny kształt powabu (2007).


Pięć szóstych swego dotychczasowego życia spędził w Małopolsce, połowę  – w stołeczno-królewskim mieście Krakowie (dlatego właśnie nie rozstaje się z krakowskim oddziałem SPP).  Na rodzinny Rzeszów przypada aż 30 procent, za to na Poznań i Sztokholm  –  tylko po jednej sześćdziesiątej. Piąta część drogi życiowej Żyszkiewicza wiąże się natomiast ze stołecznością warszawską, dokąd podążył za poznaną w Tatrach rodowitą warszawianką, która została jego żoną. Metropolitalną krzątaninę w okolicach Nowego Światu równoważy ucieczkami na łono natury, dzięki czemu stał się namiętnym hodowcą dzikich kotów.

Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Więcej informacji na stronie: www.waldemar-zyszkiewicz.pl