Stowarzyszenie Pisarzy Polskich

Oddział Kraków
image
image

STOWARZYSZENIE PISARZY POLSKICH ODDZIAŁ W KRAKOWIE
zaprasza na spotkanie z cyklu

Salon Literacki SPP:

Małgorzata Misiewicz 

12 stycznia (czwartek) 2017, godz. 18:00
Salon Literacki SPP, ul. Kanonicza 7, KRAKÓW

Prowadzenie: Wojciech Ligęza

Autorka opowie o swoim najnowszym tomiku „W niebieskiej otwartości”

Podczas spotkania na gitarze zagra Marcin Kranz.

Wiersze te – liryczne wyznania, pisane są w chwilach kiedy „łaska boska zrzuca czasem z serca cień”. A więc bez cienia, właśnie tak mówią o miłości do Boga, świata, człowieka. I jakby o nic innego im nie chodzi.

Małgorzata Misiewicz urodziła się i mieszka w Krakowie. Studia ukończyła na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Swoje wiersze zamieszczała w zbiorowych tomikach Konfraterni Poetów, do której należy od czasu jej założenia. Tłumaczono je niekiedy m.in. na litewski, węgierski, słowacki, angielski. Jej wiersze w tłumaczeniu Profesor Reginy Grol włączone były także do dwujęzycznego wydania Antologii Polskiej Współczesnej Poezji Kobiecej „Ambers Aglow” wydanej przez State Empire College University of New Jork w roku 1996.
Prozą ukazały się teksty artykułów wstępnych, a także innych artykułów, w czasopiśmie „Dla Nas” w którym pracowała jako redaktor naczelna w latach 1992-2008. Od 15 lat jest na Drodze Neokatechumenalnej z I Wspólnotą Franciszkańską w Krakowie.
Najbliżsi sercu – synowie Krzysztof i Piotr i ich dzieci Kubuś, Maksio i Pola. Ludzie – ważni wszyscy. Listy do niektórych przedstawia książeczka ‚Goście urodzinowi”. Autorka Programu „Jestem”, prowadzi spotkania poetyckie i rozmowy w Domu Kultury „Wola” w Krakowie.