KUP KSIĄŻKĘ W NASZYM SKLEPIE

Oto wędrowanie Marka Czuku: zapis dni i miesięcy lat 2014-2020 staje się dokumentem przełomu epoki, zdawało się, sennej, ożywianej tylko towarzysko. Rok 2020 przynosi zwrot, a „Wędrowniczek”, z tytułu niewinny, nabiera innej wagi. Mimo zrozumiałego w opisie roku 2020 skupienia i pastelowych barw z książki bije światło. Marek Czuku chce żyć nadzieją i w następnych latach. Chce żyć nie przeciw przyszłym zrządzeniom losu, nawet nie obok nich, ale… z nimi. Jest w Marku Czuku to, za czym nasze czasy tęsknią: umiarkowanie, pochwała tego, co stałe. Świadkujemy spotkaniom Autora z innymi piszącymi i z czytelnikami. Świat literacki jest tu otwarty. Marek Czuku, z natury – tak rzec trzeba – poeta, znajduje w nim blask. Stąd drugi (pierwszy) głos w książce: rozpoetyzowane komentarze do poszczególnych miesięcy; komentarze poety do samego siebie.

Krzysztof Bielecki

Marek Czuku (1960) – autor wierszy, prozy, dzienników, recenzji, felietonów, szkiców
i piosenek. Z wykształcenia fizyk i polonista (UŁ). Pracował m.in. jako bibliotekarz, dziennikarz oraz opiekun młodzieżowych grup literackich. Całe życie związany z Łodzią.
W 2020 roku wydał zbiór wierszy Jedenaście metafor (SPP), który jest jego czternastą książką poetycką. Debiut prasowy: tygodnik „Odgłosy” (1985), debiut książkowy: W naszym azylu (Wydawnictwo Przedświt, 1989).

Poeta należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz do Academia Europaea Sarbieviana. Fragmenty Wędrowniczka publikowane były na łamach kwartalnika literackiego „Wyspa” oraz na autorskim blogu: http://wforma.eu/wedrowniczek-marka-czuku.html.

Instytucją finansującą jest Instytut Literatury.

Projekt powstał dzięki wsparciu Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.