W serii Krakowskiej Biblioteki Stowarzyszenia Pisarzy polskich dotychczas ukazały się następujące pozycje:

Tom 1: Anna Mazela, Głęboko, nisko, 2016
Tom 2: Sfera 3 – Almanach Koła Młodych, 2016
Tom 3: Po co komu poezja i trochę prozy, 2018
Tom 4: Bernard Łach, Psalmiki, 2021
Tom 5: Kinga Tyczyńska, Nieludzkie zawsze ludzkie, 2021
Tom 7: Magdalena Podobińska, Ocalały karp, 2021
Tom 8: Natalia Biesiada-Myszak, Wielkie nieba, 2021
Tom 9: Małgorzata Oczak, Pobaw się ze mną, 2021
Tom 10: Beata Kurek, Wiersze wybrane, 2022
Tom 11: Maciej Bujanowicz, Punkt wyjścia,  2022
Tom 12: Monika Pietkiewicz, Oderwani światem, 2022
Tom 13: Bernard Łach, Unosi się, 2022
Tom 14: Krzysztof Walczewski, Ekspres do kawy, 2022
Tom X: Mariusz Sambor, Nieoczekiwane przestoje w chmurach, 2022

Seria Biblioteka Młodych ukazuje się od 2016 roku pod redakcją Miłosza Biedrzyckiego i Michała Zabłockiego, wydawcą jest Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział Kraków. Celem serii jest umożliwienie zaistnienia młodym, debiutującym pisarzom, którzy nie są jeszcze członkami Stowarzyszenia, ale są z nim od lat związani, a nie mieli dotąd możliwości wydania swoich utworów. Chcemy w ten sposób wypromować młodych i zdolnych pisarzy, którzy w przyszłości mogą zostać członkami Stowarzyszenia. Chcemy umożliwić młodym i zdolnym autorom prezentację swoich utworów szerszej publiczności, pomóc w zaistnieniu w świecie literackim oraz promocję ich książek. Proponowani przez nas autorzy od lat dokształcają się i rozwijają literacko pod okiem członków Stowarzyszenia i mają szansę w przyszłości wstąpić do SPP.

Redaktorzy:

Miłosz Biedrzycki – (MLB, ur. 6 sierpnia 1967 w Koprze w Słowenii) – polski poeta, tłumacz, inżynier geofizyk. Jeden z najbardziej znanych autorów tzw. pokolenia brulionu. Publikował m.in. w brulionie, Tygodniku Powszechnym, Czasie Kultury, Nowym Nurcie, Boston Review. Laureat wielu konkursów literackich (m.in. III Konkursu na Brulion Poetycki w 1993). W 2008 nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia za tom Sofostrofa i inne wiersze. W 2014 nominowany do Nagrody Poetyckiej Orfeusz, do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” oraz do Nagrody Poetyckiej im. Krystyny i Czesława Bednarczyków za tom Porumb.
Autor ośmiu tomików wierszy wydanych w Polsce oraz zbiorów wierszy wybranych wydanych w Słowenii i USA. Tłumaczył m.in. wiersze swojego wuja, poety słoweńskiego Tomaža Šalamuna (Jabłoń, Wydawnictwo Zielona Sowa 2004; Pora roku, Instytut Mikołowski 2013). Syn Katariny Šalamun-Biedrzyckiej, brat Mariusza Biedrzyckiego.

Michał Zabłocki – poeta, autor tekstów piosenek, dawniej także reżyser teledysków i filmów reklamowych, jeszcze dawniej Mistrz Polski i finalista Mistrzostw Świata w szabli.
Obecnie przewodniczący Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Kultury w Krakowie, prezes Fundacji Poemat, od 2014 roku prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oddział w Krakowie.
Producent widowisk muzycznych i koncertów, poeta, autor tekstów piosenek, pomysłodawca projektu eMultipoetry, wykładowca Studium Literacko-Artystycznego przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie -najstarszej w Polsce szkoły kreatywnego pisania, autor tomików wierszy, popularnych blogów, kalendarzy poetyckich, tekstów piosenek w repertuarach wielu artystów (Między innymi Grzegorz Turnau: „Cichosza”, „Naprawdę nie dzieje się nic”, „Bracka”, „Między ciszą a ciszą”, „To tu to tam”, „Tutaj jestem” Czesław Śpiewa: „Maszynka do świerkania”, „Ucieczka z wesołego miasteczka” i wielu innych). Pomysłodawca i twórca wielu projektów literackich, m. in,. Rewolucji Poetyckiej Multipoezja: „Projekcji wierszy na murach”, „Wierszy chodnikowych”, „Wierszy pisanych online”, oraz Dyskusyjnych Klubów Czytelniczych. Twórca wielojęzycznego międzynarodowego portalu poetyckiego eMultipoetry.eu według własnego pomysłu.